Zlatí hoši obhájili titul

Když se kluci ze Salmovky letos postavili na start jakékoliv soutěže, vždycky cinkaly medaile. Posledním sportovním kláním tohoto školního roku bylo Mistrovství republiky základních škol, které uspořádala Česká softballová asociace v Chocni. Turnaj byl pro hráče z Blanska o to těžší, že letos obhajovali titul z loňského roku a soupeři si na ně pochopitelně brousili zuby. Už vítězná utkání ve skupině s týmy Chocně a Pardubic ale ukázala, že ZŠ Salmova přijela bojovat o medaile nejcennější.

Finále proti vítězi druhé skupiny ZŠ Slovácká Břeclav bylo sportovním vrcholem turnaje. Obě družstva předváděla skvělé odpaly a také vynikající hru v obraně. Salmováci nakonec Břeclav porazili 6:3 a obhájili titul Mistři ČR základních škol i pro letošní rok. Kvalitu jejich hry podtrhuje i to, že za celý turnaj neudělali v obraně chybu a soupeřům nastříleli celkem 7 homerunů. Jeden odpálil Broňa Buš, dva Lukáš Kincl a čtyři Jarda Krejčíř. Turnaje se ze ZŠ Salmova zúčastnili tři žáci sedmého ročníku - Martin Fajmon, Lukáš Hanák a David Sitar. Z osmé třídy Petr Pavliš a Lukáš Kincl. Z devátého ročníku to bylo pět hráčů - Bronislav Buš, Tomáš Sitar, Jaroslav Krejčíř, Jakub Kučera a Michael Wutka. Všichni chlapci aktivně hrají, nebo hráli baseball v blanenské Olympii. Pro ty nejstarší to bylo "zlaté" loučení se sportem na základní škole. Na tyto a další kluky z této zlaté sportovní generace budou určitě na Salmovce s hrdostí vzpomínat. Ti mladší ale svými skvělými výkony ukázali, že se škola o sportovní budoucnost bát nemusí.

Konečné pořadí na medailových místech:

1. ZŠ Blansko Salmova
2. ZŠ Slovácká Břeclav
3. ZŠ E. Přemyslovny Brno

Zleva dole klečí David Sitar, Lukáš Hanák, Martin Fajmon, Petr Pavliš, Lukáš Kincl.
Nahoře zleva stojí Jakub Kučera, Jaroslav Krejčíř, Tomáš Sitar, Michael Wutka, Bronislav Buš
a trenér Jaroslav Krejčíř.
Nalezený obrázek pro instagram