VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Odloučené pracoviště ZŠ Dolní Lhota   Odloučené pracoviště MŠ Dolní Lhota

Přejeme všem krásné prázdniny  :-)
Nabídka zaměstnání
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17 hledá zaměstnance na pracovní pozici kuchař/kuchařka.

Letní družina (8. 7. – 12. 7. 2024)
Letní týden ve školní družině může být hezkým zážitkem!

Slavnostní zakončení školní docházky žáků devátých tříd - 28. 6. 2024
Stalo se již tradicí, že žáci devátých tříd končí školní rok jinak, než ostatní žáci. Slavnostní zakončení školní docházky je moment, který patří mezi stěžejní body života, které si člověk pamatuje dlouho. Tento zlomový okamžik, kdy se formálně uzavírá kapitola dětství a otvírá se kapitola dospělosti, proběhnul 27.6. 2024.

Slavnost Slabikáře - 27. 6. 2024
Jako by to bylo včera, když jsme seděli ve třídě a učili se první písmenko. A teď jsme v Městské knihovně, v ruce držíme vylosovaný lísteček s větou a čteme.

Body-art - 26. 6. 2024
Ve 2. polovině 20. století vznikl výtvarný směr, kterému se říká body-art neboli tělové umění. Tělo se používalo k otiskům, jako sochařský materiál nebo se na něj malovalo.

Cyklovýlet 7.A - 25. 6. 2024
V pátek 21.6. 2024 jsme vyrazili na cyklovýlet. Autobusem jsme se nechali vyvézt do Studnic, a odtud se krásnou lesní cestou údolím Malé Hané svezli až ke zřícenině hradu Kuchlov.

Kochen macht Spass in der Klasse 8. B - 24. 6. 2024
Jedna z posledních hodin německého jazyka se ve třídě 8. B nesla v kuchařském duchu. Jelikož poslední lekce se týkala vaření, rozhodli se žáci společně připravit palačinky.

Přípravná třída a prvnáčci na výletě - 24. 6. 2024
Ve čtvrtek 13. června se společně vydaly tři třídy, Přípravná třída, 1. A a 1. B, na pěší výlet na Obůrku. Počasí nám přálo. Děti byly natěšené na svůj první školní výlet. Všichni zvládli bez problémů náročné stoupání. Po cestě jsme si zpívali, vykládali a hráli hry.

Školní výlet - Dolní Lhota - 24. 6. 2024
Náš školní výlet byl ve znamení velkých zážitků. Počasí nám přálo, tak jsme se vydali nejprve do Rudky u Kunštátu, kde byly děti nadšené ze smyslové zahrady. Navštívili jsme také jeskyni a rozhlednu.

Vázičky plné kytiček - ŠD Dolní Lhota - 24. 6. 2024
Ve školní družině jsme se jedno slunečné odpoledne vydali s dětmi na rozkvetlou louku.

Šikovné ručičky - 24. 6. 2024
Loučíme se s kroužkem Šikovné ručičky. Rok utekl jako voda a nás čekají prázdniny. Spolu jsme prožili báječné chvíle u tvoření z papíru, připravili jídelníček pro myšky a květináč s primulkami.

Naši cyklisté soutěžili v kraji - 24. 6. 2024
Úspěšné družstvo našich cyklistů jelo reprezentovat naši školu do Břeclavi, kde se konalo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů.

1.C ve  Sloupsko – šošůvských jeskyních - 20. 6. 2024
Naše třída se vydala 13. 6. na výlet autobusem do Sloupsko – šošůvských jeskyní.

Poklad skřítka Racochejla - 20. 6. 2024
Na tradiční červnovou stopovanou se vydala všechna oddělení naší družiny v pondělí 17.6. 2024. Poklad nám tentokrát ukryl lesní skřítek Racochejl, který se v našem lese nedávno zabydlel a chtěl takto poznat a vyzkoušet děti z naší školy.

Třída 6. B na výletě v Boskovicích - 20. 6. 2024
Výlet třídy 6. B byl výletem „na přání“. Šesťáci sepsali, kam by se rádi podívali a co by chtěli zažít. Seznam to byl docela pestrý, a tak bylo z čeho vybírat.

Přespávačka 1.A - 19. 6. 2024
Na jedno červnové pondělí jsme se všichni obzvlášť těšili. Čekalo nás naše první společné přespání ve škole. Sešli jsme se v podvečer v naší třídě a těšili se na nové zážitky.

Your Dream We Run 2024 - 13. 6. 2024
Letos se konal již desátý ročník charitativního běhu You Dream We Run a Salmovka u toho nemohla chybět! Tým jsme složili s pomocí žáků, rodičů i přátel školy.

Den zdraví - 12. 6. 2024
Den zdraví, Den zajímavostí nebo Den dětí – tak či tak 31. květen letošního roku byl na Salmovce téměř pro všechny dnem bez aktovky. Učili jsme se tak trochu jinak, hráli jsme si, sportovali, povídali si a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí.

Přípravná třída na čarodějnické stezce - 10. 6. 2024
Ve středu 29. května 2024 jsme se vypravili do zámeckého parku, kde na nás čekala čarodějnická stezka Harryho Pottera.

Lichožrouti na Salmovce - 10. 6. 2024
S šesťáky a sedmáky jsme ušili pro budoucí prvňáčky recyklované dárky – lichožrouty z ponožek.

A spali a spali a spali... - 6. 6. 2024
A když se probudili, nebyla zima. Venku mírně pofukovalo, v noci trochu mžilo. Ale ve třídě, kde z pátku na sobotu malí prvňáčci „bivakovali“, bylo teplo a příjemně.

Den dětí v družině - 6. 6. 2024
Již tradičně jsme v družině oslavili Den dětí. Ve všech naši odděleních se vyrábělo nebo se povídaly pohádky, hrály hry a podávalo se i občerstvení.

Move For Hope 2024 - 5. 6. 2024
Letošní sportovní výzvy mezinárodní charitativní organizace Mary´s Meals jsme se účastnili ve složení: děti z pátého oddělení školní družiny, paní vychovatelka a paní uklízečka, která jezdí každý den do práce na kole.