Vážení rodiče, vzhledem k platným mimořádným opatřením se letošní zápis do 1. tříd uskuteční ve dnech 7. až 13. dubna distanční formou, tedy bez účasti dětí a rodičů ve škole.

Zápis do 1. třídy
Zápis do přípravné třídy
Uvažujete o odkladu školní docházky pro své dítě? Přemýšlíte o tom, co udělat, aby Vaše dítě bylo na vstup do školy dobře připraveno? Naše škola poskytuje pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky možnost zařazení do přípravné třídy.
VIDEOprůvodce Salmovkou
Co nabízíme
Vážení rodiče, zvolna se probouzející jaro je obdobím, kdy se blíží termín zápisů dětí do prvních tříd. Každý rodič si přeje udělat pro své dítě to nejlepší. Vybrat z nabídky základních škol tu nejvhodnější často není lehká volba. K moudrému rozhodnutí je však nezbytné mít dostatek informací.
Dopravní spojení k ZŠ Salmova
Soubor:200CZK obverse.jpg Snížení úplaty za vzdělávání - 30. 3. 2020
V souladu s § 6 odst. 5 vyhlášky č. 14/2005, o předškolním vzdělávání je z důvodu přerušení provozu MŠ v Dolní Lhotě stanoveno snížení úplaty za vzdělávání.

Upozornění - Žádost o ošetřovné
Vážení rodiče, formulář Žádosti o ošetřovné při péči o dítě vydáváme od 8 do 12 hodin. Své žádosti můžete vyřídit pomocí dveřního telefonu za prvními vstupními dveřmi vchodu pro návštěvy, které jsou otevřené. Můžete také využít možnosti zaslání údajů (jméno a příjmení dítěte, třída, jméno a příjmení zákonného zástupce) pomocí e-mailu na adresu info@zssalmova.cz . V tomto případě Vám zašleme oskenované potvrzení elektronicky.
Podrobný postup pro podání žádosti ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy společně s dalšími informacemi najdete na

Mgr. Josef Škvařil, ředitel školy

Informace k přijímacím zkouškám žáků 9. ročníků - 2. 4. 2020
Deváťáci,možná se ptáte, jak to bude s přijímacími zkouškami. Doporučuji pravidelně sledovat stránky škol, kam jste podali přihlášky. Některé školy už mají na stránkách informace, i když jde zatím jen o oficiální vyjádření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Už asi víte, že přijímačky proběhnou nejdříve dva týdny po návratu žáků do škol.

Objednávka knih - 9. 4. 2020
Vážení rodiče, před uzavřením škol jste někteří pro své děti objednávali knihy z nakladatelství Albatros a Fragment. Vaše objednávky mám shromážděné a jsem připraven zajistit dodání knih.

Rozcvičky v 5. B - 8. 4. 2020
Učivo češtiny v pětce je pořádně náročné. Proto je důležitá důkladná rozcvička mozkových závitů!

Karel Iv Praha Gotika - Fotografie zdarma na Pixabay Dějepis na dálku v 7. A - 8. 4. 2020
Sedmáci se na dálku učili o Karlu IV. V jeho době, na počátku vlády Karla IV., náš stát okrajově zasáhla pandemie, která je nazývána Černá smrt.

Píši, tedy jsem - 8. 4. 2020
„Píši, tedy jsem“ je název literární soutěže. Letos se koná již 16. ročník. Soutěž je určena mladým, začínajícím autorům a vyhlašuje ji město Rájec - Jestřebí ve spolupráci s místní základní školou a gymnáziem.

Výtvarná soutěž pro 1. stupeň - 6. 4. 2020
Milí žáci prvního stupně, vyhlašujeme výtvarnou soutěž pro Vás, kteří se učíte s českou televizí a sledujete pořad Učí Telka.

Skřítci ve 2. B - 6. 4. 2020
Žáci 2. B s rodiči v téhle naprosto nelehké situaci bojují jako draci. Zvládají základní úkoly do českého jazyka i matematiky. Navíc čtou maminkám při vaření. To jsou pak dobroty :-) . Děti píší, počítají. Napsaly krásné dopisy. Je úžasné, že nejsou jen doma, ale že jdou na procházku do lesa. Tam je nejlépe a bezbacilově :-)

Soutěž o nejhezčího zajíčka  1. A - 2. 4. 2020
Soutěž o nejhezčího zajíčka 1. A vyhráli všichni, kteří se do tvoření pustili.

Děti z 1.A  umí - 2. 4. 2020
Je to však těžké. Pilně trénujeme doma písmenka a čtení, rádi počítáme, ale není to ono.

„Jedeme dál“ aneb čeština v 8. A - 2. 4. 2020
8. A je docela dost šikovná třída. Aspoň v češtině určitě. Žáci jsou tu přemýšliví a vnímaví, nápadití, s vlastními názory, mnozí vybaveni jazykovým citem, většina čtenáři a mají i „básnické střevo.“

„Jedeme dál“ aneb čeština v 7.A  - 2. 4. 2020
Ani sedmáci nyní nezahálejí. Brzy zjistili, že být doma v souvislosti s uzavřením škol neznamená volno a prázdniny. Nýbrž je to pěkná dřina. Myslím, že si vedou dobře :-)

„Jedeme dál“  aneb čeština v 6. B - 2. 4. 2020
Třídy jsou smutně prázdné, bez dětí. Neznamená to však, že by se žáci neučili. Naopak. Pracují velmi pilně, učíme se tzv. „na dálku.“ Je to náročné, nejen pro děti doma, ale i pro učitele. Ale daří se nám  :-)

Velikonoční výzva - 2. 4. 2020
Naše milé dětičky,
až vám vypnou hlavičky
a ruka už nebude chtít psát,
můžete si s námi (alespoň na dálku) hrát.
Hlavně se ale nezapomeňte hodně SMÁT
a z plnění úkolů nám třeba fotku poslat.

Zůstáváme v kontaktu - 28. 3. 2020
Prvotní nadšení menších dětí z toho, že nebudou chodit do školy za několik dní vystřídal smutek nad tím, že nemohou být se svými kamarády.

Dopis pro paní učitelku 2. B - 28. 3. 2020
Vzpomínka
Po dlouhé a těžké nemoci zemřela naše bývalá kolegyně a učitelka paní Mgr. Iva Kakáčová.
Vzpomínají žáci a zaměstnanci školy.

Informace rodičům - 24. 3. 2020
Vážení rodiče,
dovolte mi obrátit se na Vás s několika obecnými informacemi souvisejícími s náhradní výukou.

Náhradní výuka
Vážení rodiče a žáci, tato ikona s odkazem na náplň domácích prací, zde bude již jen krátkou dobu. Najdete ji v sekci Výuka.

Interaktivní učebnice a další náměty na aktivity
Vážení rodiče a žáci, tato ikona s odkazem na možné doplnění domácích prací zde bude již jen krátkou dobu. Najdete ji v sekci Výuka.