Zápis do prvních tříd

V úterý 4. dubna 2023 odpoledne proběhl na všech blanenských základních školách zápis do 1. tříd. Zápisu předcházely dny otevřených dveří, které měly napomoci rodičům při výběru konkrétní školy.

Naše škola přivítala děti s tematickým zápisem, jenž navazoval na únorový „Den otevřených dveří v kouzelné škole“, takže nastávající školáci už tak trochu tušili, co je čeká. V prostorách školy si cestou k zápisu vyzkoušeli několik disciplín a plnili zábavné úkoly, za které získali razítka do svého „Průvodce zápisem prvňáčka“. Na stanovištích dětem pomáhali i asistenti – žáci z druhého stupně a rodičům, kteří potřebovali konzultaci, zase naši odborní pracovníci ze školního poradenského pracoviště.

Děti přišly v hojném počtu za doprovodu nejen rodičů, ale často i prarodičů, kteří je rádi podpořili. Potěšilo nás, že děti byly šikovné a ukázaly zapisujícím paním učitelkám, co všechno umí. V závěru si za svoje výkony mohly vybrat malou odměnu v podobě moudré sovičky s drobnými dárky, které se jim do první nebo přípravné třídy budou jistě hodit.

Na budoucí prvňáčky tak od září budou čekat hned tři první třídy v Blansku a jedna samostatná první třída v Dolní Lhotě. Stejně jako v minulých letech bude otevřena i přípravná třída. Nastávající školáčci budou mít také možnost poznat blíže školní prostředí v rámci edukačních skupinek, jejichž program bude zahájen v závěru měsíce dubna.

Milí budoucí školáci, těšíme se na vás v novém školním roce a všichni přejeme, aby se vám v naší škole líbilo a dařilo!