Preventivní besedy

V pondělí 5. 6. a v úterý 6. 6. 2023 proběhly v naší škole preventivní besedy o nebezpečí internetu. Přednášející byla lektorka Mgr. Nela Fefková ze vzdělávací společnosti e-DUHA.

Žáci 2. a 3. ročníku si vyslechli besedu na téma „Kamarádi on-line“.
Pro 4. a 5. ročník byla připravena „Pravda a lež na internetu“.

S dětmi poutavým způsobem prodiskutovala problematiku sociálních sítí, zároveň však poukázala na četná nebezpečí, se kterými se mohou potkat ve virtuálním světě.

Děti bedlivě naslouchaly příběhům ze života, které jim přednášející přiblížila, a aktivně se zapojily do debat na různá související témata.

Mnohé třídní učitelky posléze věnovaly další časový prostor záležitostem, na které bylo upozorněno, aby děti mohly sdílet svoje zkušenosti a dojmy.

Pro důležitost této problematiky jsme také po skončení třídních schůzek uskutečnili besedu pro zájemce z řad rodičů s RNDr. Bc. Ludvíkem Hanákem. Sešlo se téměř 40 zájemců z řad rodičů a pedagogů. Upozornil přítomné rodiče na to, že je potřeba v domácnosti stanovit pevná pravidla při užívání internetu a zajímat se o to, jak děti na internetu tráví svůj volný čas.