Permonium

V úterý 30. května 2023 jsme se vydali s třídami 6. A, 6. B, 7. A a 7. B na školní výlet do zábavního parku Permonium v Oslavanech u Brna. Ze školního prostředí jsme se rázem ocitli v areálu bývalého těžebního dolu Kukla (později nazývaného Václava Noska).

Studenti se tak mohli mimo jiné dozvědět, že se zde těžilo od konce 19. století černé uhlí a v muzeu nahlédnout do historie zdejšího kraje. Po úvodní instruktáži, vybaveni herním plánem a čipovým náramkem, se všechny týmy rozeběhly za dobrodružstvím. Plnily se úkoly vědomostní, dovednostní, fyzické i adrenalinové. Všichni si prošli nástrahami sopky, pralesa, bludiště i rourového pole, museli se vymotat ze štol, svezli se skluzavkou a hledali číselné kódy. Mezi nejoblíbenější úkoly patřila jízda výtahem a průchod tunelem, kde jste mohli nabýt pocitu, že se s vámi všechno točí a výtah se opravdu pohybuje. Teplé počasí nám přálo, takže mnozí využili malého jezírka, kde se méně či více, nebo úplně namočili. Kdo chtěl, mohl se projet na Zip-line lanovce.

Výlet se vydařil, vraceli jsme se rozzářeni a nabiti energií do zbývajícího měsíce letošního školního roku.

Jak se na výletě líbilo samotným účastníkům, si můžete přečíst ve fotogalerii.

Adobe Express Logo Rainbow and Black