Letní družinové tábory aneb Blansko zážitkem

Že je o prázdninách škola prázdná a opuštěná? Nenechte se mýlit! Naše škola žije čilým ruchem i v letních měsících. A není to jen o úklidu, opravách a řemeslnících.

Na měsíc červenec jsme připravili pro mladší žáky letní družinové tábory s názvem „Blansko zážitkem“. Od 10. 7. do 21. 7. se ve dvou týdenních turnusech příměstského tábora vystřídá ve škole na 35 dětí. Vedoucími jsou paní vychovatelky ze školní družiny. Tato aktivita po roční přestávce navazuje na úspěšné příměstské tábory, které jsme organizovali v minulosti.

První turnus od 10. 7.  do 15. 7.

Počasí vyšlo na jedničku. Během celého týdne jsme sportovali, jezdili na koni, hráli bowling, minigolf, vybíjenou, plavali jsme na přehradě, ale také jsme se věnovali přírodě a kultuře.

Děti si v muzeu mohly vyzkoušet techniku smaltování, kreslili jsme křídami na chodník, výtvarně jsme vyjadřovali zážitky z celého dne. Děti si tak z týdenního pobytu v netradiční školní družině odnášely nejen spoustu zážitků, ale i nové poznatky a dovednosti. Přejeme všem krásný zbytek prázdnin!

L. Petlachová, J. Škvařil