Soutěž v anglickém jazyce

V letošním roce ve školním kole jazykové soutěže v anglickém jazyce poměřil své znalosti a dovednosti rekordní počet účastníků. Soutěž proběhla ve dvou kolech. V úterý 14.2. 2023 si všichni soutěžící museli poradit s poslechovým a didaktickým testem. Úroveň testů byla velmi náročná. V první kategorii plnili soutěžící úkoly na úrovni A2, jež mají mít žáci na konci 9. ročníku ZŠ. V druhé kategorii jsme zvolili testy úrovně B1, jež odpovídá maturitě. I přes vysokou náročnost testů jsme v obou kategoriích měli soutěžící s plným počtem bodů.

Ve středu 15.2. 2023 se konalo ústní kolo. Všichni soutěžící měli za úkol překonat nervozitu a prokázat výbornou gramatickou úroveň a bohatou slovní zásobu, hodnotila se také plynulost projevu a pohotovost.

Nejlépe si nakonec vedli tito žáci:

Kategorie I.A

1. Anna Jakubeková 6.A
2. Dulguun Tamir 7.B
3. Jindřich Nečas 6.B

Kategorie II.A

1. Silvie Křivánková 8.A
2. Zita Kubíková 8.A
3. Alex Opluštil 9.A, Zuzana Šebelová 9.B

Aničce a Silvě přejeme hodně štěstí v okresním kole!