Druhý školní výlet třídy 9. B

Druhým přáním mých deváťáků bylo zahrát si únikovou hru. Nikdo z nich dosud žádnou nehrál. A tak jsme plni očekávání vyrazili do Brna na únikovky na Orlí.

Žáci, hráči, se rozdělili do tří týmů. Čekaly je hry Dědictví, Kukaččí hnízdo a Labyrint. V první hře se tým ocitl v domě, ve kterém před válku žil dědeček Cyril. Hráči byli jeho vnuci a jejich úkolem bylo najít skrytou závěť dřív, než do domu vtrhne šílená teta. Ve hře Kukaččí hnízdo se hráči pokusili infiltrovat do psychiatrické léčebny, aby zjistili, zda se zde neodehrávají pokusy na lidech. To totiž tvrdil podivín Alois Los, který z léčebny nedávno uprchl. Ve třetí hře hráči hledali sériového vraha, snažili se přijít na to, podle jakého klíče si své oběti vybírá. Všechny týmy z her v pravý čas „unikly“ a úkoly a záhady vyřešily.

Zastávka na bubble tea a nákupy ve Vaňkovce pak byly příjemným zpestřením výletu.

Vlasta Plchová