Nocování ve škole – 9. B

29. září jsme přespávali ve škole. Sraz před školou byl v 18.30. A všichni jsme se nesmírně těšili.

Nejprve jsme se ve školní kuchyňce dali do pečení tří různých buchet. Rozdělili jsme se do skupinek a každá pekla podle receptu. První skupina buchtu perníkovou, druhá s jablíčky a třetí skupina, kam jsem patřila i já, pekla tvarohový koláč „veselá kráva“. Zatímco se buchty pekly v troubě, dorazila pizza. Tu nám paní učitelka objednala na večeři. Byla to dost dobrá hostina. Pak jsme uklidili kuchyň a přesunuli se do tělocvičny.

Čekala nás stezka odvahy. Ve dvojicích, vždy holka a kluk, jsme potmě šli do třídy. Cestu lehce osvětlovaly mihotavé plamínky svíček. Několikrát jsem cestou narazila, do zdi, do dveří. Po schodech jsem se raději plazila, abych nezakopla. Ale byl to fakt dobrý zážitek. Ve třídě jsme si nejprve v komunitním kruhu při jedné hře říkali navzájem něco hezkého, chtěli jsme spolužáky potěšit a udělat jim radost na duši. Pak jsme hráli hru na židlích. Postupně jsme se přemísťovali podle daných pravidel po kruhu, přičemž jsme na sobě různě seděli. Dost jsme se u této hry pobavili a nasmáli. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny. Zde nejprve proběhla malá „bitva“ o veliké žíněnky. Ještě jsme hráli další hry, třeba dlaždice, včeličky a schovávanou potmě. Ta byla nejlepší.

Večerka byla o půlnoci. Někteří si ještě povídali, ale ve dvě už všichni spali. Ráno zvonil budíček v 6.40. Potom snídaně – naše upečené buchty. A v 8 hodin už jsme všichni seděli v lavicích. S hlavami plnými zážitků. Bylo to super.

Evelina Teslovych, 9. B