Deváťáci v roli andělů a čertů

5. prosince 2022 dopoledne se to ve škole čerty a anděly doslova hemžilo. Mikulášskou nadílku si pro mladší spolužáky připravili žáci třídy 9. B.

Romča v roli Mikuláše s velikou knihou hříchů převázanou zlatou stuhou vstupovala do tříd v doprovodu andělů a čertů. Za hlasitého řinčení rozdovádění čerti proběhli třídou, některé děti označili černou šmouhou na tváři. Andílci kreslili dětem na čela zlaté hvězdičky. A všichni s napětím čekali na Mikulášova slova. V některých třídách pokáral malé zlobivce. To se pak čerti hlasitě dupali a chystali se, že by snad bylo potřeba někoho dokonce odnést v pytli do pekla. Většinou však Mikuláš chválil. Ve všech třídách měly děti připravenou pro vzácnou návštěvu básničku či písničku. Zasloužily si tak sladkou odměnu.

Vlasta Plchová