5. B na zámku v Rájci

Dne 22. 6. jsme podnikli výlet na rájecký zámek.

A jak to všechno probíhalo? A co se nám nejvíc líbilo?

Jeli jsme vlakem do Rájce – Jestřebí. V Rájci jsme šli na zámek, kde jsme měli objednanou prohlídku. Po prohlídce jsme šli na točenou zmrzlinu. Měli melounovou a vanilkovou. Když jsme dolízali zmrzlinu, šli jsme se podívat na suvenýry. Já jsem si koupila kamínek do své sbírky. Pak jsme šli zpátky na nádraží a vlakem do Blanska. Cestou do školy jsme se zastavili u kašny, abychom se trochu svlažili, protože jsme umírali horkem. Nejvíc se mi líbila prohlídka zámku.

EMA

Výlet byl super. Jeli jsme vlakem do Rájce – Jestřebí, potom jsme šli na prohlídku zámku a po prohlídce jsme si mohli něco koupit. Mně se nejvíc líbila prohlídka zámku.

VIKTOR

Šli jsme pěšky na vlakové nádraží, dojeli jsme do Rájce a pak jsme šli na rájecký zámek, kde jsem nafotil pár fotek. Paní průvodkyně nám povídala zajímavé informace o zámku. Nejvíc se mi líbila cesta vlakem a zámek.

DOMINIK

Měli jsme sraz u školy v 7.40. Pak jsme šli na vlakové nádraží. Nastoupili jsme do vlaku a jeli směr Rájec. Poté co jsme vystoupili, tak jsme šli na zámek. U zámku jsme se nasvačili a šli jsme na prohlídku. Na zámku na nás čekala paní průvodkyně. Zámek byl plný zajímavostí a vzácných předmětů. Dozvěděl jsme se, že na zámku žil rod Salmů. Viděli jsme zvláštní kytici, která nebyla z květin, ale z křídel brouků. Po prohlídce jsme šli do obchodu s občerstvením, kde jsme si koupili zmrzlinu. Po návštěvě občerstvení jsme šli do obchůdku se suvenýry. Když jsme si na lavičkách odpočinuli, vydali jsme se na nádraží, kde na nás čekal vlak. Vlakem jsme dojeli zpět do Blanska a šli do školy na oběd. Moc jsem si to užil a jsem rád, že paní učitelka vymyslela tento výlet a že teď máme zážitky, na které budeme moc rádi vzpomínat.

MATYÁŠ

Čekali jsme před školou na paní učitelku a paní asistentku. Když jsme byli všichni, tak jsme vyrazili na vlakové nádraží. Když vlak přijel, nasedli jsme a jeli. Vystoupili jsme v Rájci – Jestřebí a šli jsme okolo místní školy na zámek. V zámeckém parku jsme si dali svačinu a odpočívali po velkém kopci. Odpočatí a svěží jsme se vydali do zámku, kde na nás čekala paní průvodkyně. Provedla nás po zámku a ukázala nám pokoje, kde jeho obyvatelé spávali, jedli, odpočívali,… Skoro všechny místnosti nám okomentovala. Po prohlídce jsme si mohli jít koupit zmrzlinu, pití a nějaké dobroty nebo jsme mohli jít do obchůdku se suvenýry. Když jsme se všichni sešli, tak jsme šli na vlak. Počkali jsme, než přijede a nasedli jsme do něj. V Blansku jsme vystoupili a šli jsme zpátky do školy. Po cestě jsme se zastavili u kašny, kde jsme se osvěžili a šli jsme dál. U školy jsme si dali rozchod a šli jsme buď na oběd nebo domů. Výlet se mi moc líbil.

ELA

V zámku se mi moc líbilo. Zámek byl plný různých obrazů a krásných lustrů. Nejvíc se mi líbila lovecká místnost, kde bylo plno loveckých trofejí a zbraní. Před zámkem bylo jezírko, ve kterém plavaly barevné ryby a bílé lekníny.

ŠTĚPÁN V.

Nejvíc se mi líbila prohlídka zámku a také to, že jsme mohli odpočívat na zahradě před zámkem.

JAKUB

Lucie Kohoutková a Romana Ošlejšková