Jak 5.B přežila dobu ledovou

Ve dnech 14. 12. – 16. 12. 2022 jsme se vydali na badatelský výukový program do zasněžené krajiny Krásenska. Tématem našeho programu bylo „Jak přežít dobu ledovou“. A jak se nám to podařilo? Co se nám tam nejvíce líbilo? Přečtěte si naše dojmy a prohlédněte si fotky.

ANEŽKA
Nejvíce se mi tam líbil leguán Emilka, která se chovala opravdu královsky a vznešeně. Taky had Karel, kterého jsem si odvážila dát na krk, i když se hadů bojím. Poprvé jsem si tam střelila z luku a zkoušela jsem házet i oštěpem. Druhý den jsme šli na výpravu zaměřenou za hledání stop zvířat a na jejich rozpoznávání. Když jsme narazili na nějaký keř, strom nebo rostlinu dostali jsme za něj sirku na zapálení ohně, na kterém jsme si pak mohli opéct maso ze soba, pokud jsme ho tedy ulovili. Naší tlupě, která se jmenovala Pravěčáci, ve které byla Vanessa, Zdeněk, Táďa a já, se oheň podařilo zapálit a podařilo se nám tedy ulovit i soba, takže bychom to v době ledové všichni nějak přežili J. Po návratu na Rychtu jsme pracovali na plakátech, na které jsme psali, jak zvířata a rostliny přežívají zimu.

TADEÁŠ
Mně se líbilo všechno, ale hlavně ty tlupy. Házeli jsme oštěpem, stříleli z luku a rozdělávali oheň. Stopovali jsme stopy zvířat a určovali druhy dřevin. Na hřišti jsme si hráli na archeology a hledali jsme kosti, opracované kameny, uhlíky,…

VANESSA
Mně se líbilo, jak jsme přijeli a potom jsme si hladili zvířata, např. gekončík, had, chameleon, agamy a mnoho dalších. A taky jsme stříleli z luku, házeli oštěpem a vykopávali různé věci. Hledali jsme stopy zvířat, dělali si sami oštěpy a rozdělávali oheň, pouštěli si film. Moc mě to tam bavilo, byl to skvělý zážitek.

TIMEA
Mně se nejvíce líbilo střílení z luku a výprava, na které jsme stopovali zvířata, poznávali jsme jejich stopy a určovali jsme druhy dřevin. Učili jsme se rozdělávat oheň a taky jsme si vyzkoušeli, jak lidé lovili v době ledové. Naše skupina se jmenovala Jeskyňáci. V týmu byli: Kuba, Ema, Domča a já.

TOM
Z Krásenska se mi nejvíc líbilo střílení z luku, výměnný obchod, procházky, seznamování se zvířaty, dívání se na pohádku a házení oštěpem.

ZDENĚK
Nejvíce se mi líbilo, když jsme šli na procházku, rozdělávání ohně a dělání oštěpu. Bylo to super.

DOMINIKA M.
Líbilo se mi, když jsem měla v ruce různá zvířátka a hladila si je, bavilo mě, když jsme byli venku s týmem a hledali 3 věci, našli jsme opracovaný kámen, jelení roh s stoličku od mamutího mláděte. Bavilo mě hledání stop zvířat a byla jsem překvapená, když kolem nás proběhl zajíc a 2 srnky. Velkým zážitkem pro mě bylo to, když jsme šli ráno ven bez bot a ponožek a proběhli jsme se takto bosí ve sněhu.

ŠTĚPÁN D.
Na Rychtě se mi nejvíce líbilo poznávání různých zvířat a střílení z luku.