Metr čtvereční názorně v 5. A

V matematice jsme začali probírat převody jednotek obsahu. Abychom učivo lépe chápali a viděli, jak m2 vypadá, vytvořili jsme společně pomůcku. Moc mi pomáhá v tom, že si uvědomím, jak jsou dané jednotky velké. Ještě nám paní učitelka rozdala takovou tabulku, kde jsou všechny jednotky obsahu od největší po nejmenší. Tam si připisujeme nuly. Pomůcky jsou super.

Všichni jsme měli vystřihnout několik decimetrů čtverečních. Potom přišla paní učitelka s velkým papírem, volala nás po pěti a lepili jsme na ten papír  celkem 100 decimetrů, abychom získali 1 m2.

Metr čtvereční je pomůcka, kterou jsme stříhali. Bylo zajímavé, jak jsme museli nalepit 100 dm2. Celé jsme to lepili na pingpongovém stole.

Abychom si ujasnili, jak vypadá 1m2 , tak jsme si vystříhali čtverce ze čtverečkovaného i z milimetrového papíru. Po nalepení jsme na něm vyznačili 1dm2, 1cm2, 1mm2. Pomůcka je dobrá v tom, že si metr čtvereční můžeme dobře představovat.

Pomáhá mi to při práci, je to zábava.