Dopravní výchova ve 4. B

V úterý 6. 9. jsme se zúčastnili dopravní výchovy. První dvě hodiny jsme se zábavnou formou seznamovali se zásadami bezpečné jízdy na kole, s pravidly správné jízdy na kole po silniční komunikaci a také jsme poznávali významy dopravních značek. Poté nás čekala praktická část, kdy jsme si na zmodernizovaném dětském dopravním hřišti prakticky vyzkoušeli nabyté vědomosti. Měli jsme možnost vyzkoušet si např. jízdu po kruhovém objezdu, světelnou křižovatku, objíždění překážek i správné přejetí železničního přejezdu pomocí signalizace.

Den dopravní výchovy se nám velmi líbil, jak dokazují vybrané názory samotných žáků:

• Petr Š.: „Mně se líbilo, že tam byly semafory. Líbilo se mi kolo a líbily se mi i zatáčky.“
  • Kristina D.: „Líbilo se mi, když jsme hráli hry na interaktivní tabuli.“
  • Ema J.: „Bavilo mě to, protože jsem jezdila s kamarády.“
  • Jolana S.: „Líbilo se mi, že jsme mohli dělat chodce. Poznala jsem novou značku!“
  • Kryštof K.: „Na dopravním hřišti se mi moc líbilo. Bylo to tam super, protože jsme se taky něco naučili.“

Na konci ročníku nás čekají závěrečné testy a po jejich úspěšném zdolání budou žáci náležitě odměněni!

Děkujeme lektorce Janě Sedlákové, která nás celou dopravní výchovou provázela, a budeme se těšit příště na viděnou!

Mgr. Kristina Perná