Aprílové dopravní hřiště 4. A

Když jsme se chystali jít na dopravní hřiště, byla vánice! Tak jsme první hodinu malovali velikonoční motivy a až vysvitlo sluníčko, tak jsme se oblékli a šli jsme ke škole TGM. Tam začínala první část našeho plánu.

Tam nám paní Sedláková vysvětlovala věci, jako například pravidlo pravé ruky, nějaké značky a jak se chovat na křižovatce. Potom jsme psali testy, které dopadly velice úspěšně. Poté jsme šli všechno vyzkoušet na samotné dětské dopravní hřiště. Ale co se nestalo! Začalo sněžit, takže to vypadalo, že se naše jízdy odloží. Nakonec se počasí v rámci možností umoudřilo, tak jsme měli 30 minut na rozježdění a potom už se šlo na věc.

Deset minut jsme jezdili co nejpečlivěji, jak jsme uměli.

A vše dobře dopadlo.

Jáchym Kolář

********************************************************************************
Přestože 1. dubna bude až v sobotu, v úterý 28.3. si počasí vzalo hlavní slovo při výuce dopravní výchovy naší třídy.

V osm hodin ráno začalo chumelit, odchod ze školy do učebny jsme tedy odložili a tvořili velikonoční dekorace.

Se sluníčkem v patách jsme dorazili okolo deváté hodiny do učebny Besipu. Paní Sedláková nás přivítala, zopakovala s námi znalosti dopravních značek a situací. Pak jsme napsali test, většina dětí obstála výtečně.

Cestou na dopravní hřiště po svačině začaly na obloze zase řádit mraky. My jsme se nezalekli, navlékli si, co jsme mohli a vyrazili na kola. Jezdili jsme opatrně. Na silnici naštěstí už nebyl sníh, ale byla vlhká.

Naše nadšení vyvolalo další změny v oblacích a sluníčko se umoudřilo, vylezlo, hřálo a sledovalo, kdo jezdí podle předpisů a kdo ne.

Děkujeme paní Sedlákové, děkujeme sluníčku, gratulujeme těm, kteří získali průkaz cyklisty.

Věříme, že budou i na silnici jezdit podle předpisů.

4. A