4. A je třída čtenářů

Všichni máme pod lavicí knížku vypůjčenou ze školní knihovny a čteme rádi, často i během přestávek. Už sami tvoříme příběhy, které také ilustrujeme.

Proto jsme s velkou chutí v úterý 11.10. vyrazili hned po ránu do městské knihovny na besedu o pohádkách. Paní knihovnice Bc. Alice Hrbková nás přivítala. Četla nám pohádky tak živě, že nás pěkně vylekala. Některé lidové pohádky byly poměrně strašidelné. Autorské pohádky byly pro změnu vtipné. Povídání bylo velmi inspirující. Děkujeme za ně.

Žáci, kteří už mají průkazku čtenáře, si vypůjčili knížky. Nově si také spousta dětí vyzvedlo formulář, aby mohly průkazku také získat.

Čím více knížek přečteme, tím rychle ji se dostaneme na Ostrov čtenářů - to je projekt k čítance, který plníme v rámci hodin čtení. Čteme rádi, čteme často, ČTEME    :-)

Emma Vrtělová
Dnes jsme byli v knihovně. Paní knihovnice byla moc hodná a ukazovala nám fotky spisovatelů. Četla nám pohádky, některé byly docela drsné. Potom jsme se šli podívat na knížky. Kdo měl průkazku, knížku si půjčil.

Ondra Skřipský
Dneska jsme šli do knihovny. Cesta byla náročná. Došli jsme do knihovny. Přivítala nás paní Alice a dovedla nás do společenské místnosti. Povídali jsme si o spisovatelích – i spisovatelkách (Boženě Němcové, Astrid Lingrenové). Hráli jsme hru, v které se za první místo se vyhrálo jojo. Potom jsme šli do knihovny, tam jsme si mohli půjčit nebo číst knížku. Potom jsme šli do školy. Měli jsme ještě dvě hodiny.

Radim Kalík
Dneska jsme šli do knihovny. Cesta byla dost dlouhá. Šli jsme hodně schodů nahoru. Tam nás přivítala paní knihovnice a zavedla nás do společenské místnosti. Povídali jsme si o autorech pohádek – lidových i autorských. Pak jsme šli do „půjčovny knih“. Tam si někdo půjčil, někdo jen vybral. Protože si nejprve zařídí průkazku.

Max Hudec
V knihovně byly knihy a paní knihovnice. Jmenovala se Alice a četla nám pohádkové příběhy, některé velmi strašidelné, některé velmi vtipné. Pak jsme si šli prohlížet knížky.

Robin Zouhar
V úterý jsme byli v knihovně. Ve společenské místnosti nám paní knihovnice vyprávěla o pohádkách. Říkala nám hororové i vtipné pohádky. Mně se líbily ty vtipné. Pak si někteří vypůjčili knížky.

Už se těšíme na další návštěvu městské knihovny, ať už se třídou nebo sami.

„Věřím, že v bitvě mezi zbraněmi a myšlenkami nakonec zvítězí myšlenky.“
Neil Gaiman, Postřehy z poslední řady (Argo, 2 019)