Den zdraví ve 3. B

První červen je již tradičně spjat s oslavou Dne dětí. Na Salmovce, která se prezentuje jako ZDRAVÁ ŠKOLA – ŠKOLA PRO ŽIVOT, si to v tento krásný slunečný den užily opravdu všechny děti. Kromě oslavy jejich svátku byl tento den zároveň i Dnem zdraví.

Ve 3. B to od rána doslova žilo. Na programu byl nejenom malý vzdělávací kvíz „Pečujeme o své zdraví“, ale i práce v týmu na mini projektu Zdravé zoubky. Děti „představily“ svoje zdravé svačinky, vytvořily košík zdravých a nezdravých potravin, daly hlavy dohromady a v barvách Růžového, Modrého, Červeného a Žlutého týmu pracovaly na vyřešení všech záludností pracovních listů Zdravé zuby. Na všechny čekala také malá ochutnávka ovoce a zeleniny. Poté jsme si ukázali, jak si správně čistit chrup – v rytmu písničky Pan doktor Zub nám to šlo skvěle!

Abychom ale měli zdravé tělo i ducha, nesměl chybět pohyb. Na školním hřišti jsme ve svých týmech soutěžili hned ve čtyřech disciplínách, skrývajících se pod názvy Zajíc v pytli, Kličkovaná, Panák a Tah na branku. Závěr zábavného dopoledne patřil naší oblíbené vybíjené. Škola bez učení byla fajn, ale i tak jsme se hodně dozvěděli – pomocí hravých aktivit a zábavných činností, při nichž jsme si protáhli svá těla. A sem tam nějaké rozbité koleno nás přece nerozhází… Ve 3. B jsou totiž žáci kabrňáci a ne nadarmo mají ve znaku Indiána. Celý indiánský peloton se právě řítí do cílové rovinky a nám nezbývá, než si přát na vysvědčení co nejvíce jedniček. Tak nám držte palce!

Indiáni z 3. B, Irena Čepová a Tereza Tronečková