Nahlédnutí do II. B

V posledním období jsme kromě učení měli také různé zábavné chvilky. Nemohl chybět „Den naruby“, kdy si děti vyzkoušely roli učitele. Bylo připravené počítání, diktát, hudební teorie, zpívání a hudební hádanky, povídání o morčatech i s názornou ukázkou a pracovním listem. Pobavili jsme se také v tělocvičně, kdy si kamarád Viktor pro nás připravil zábavné hry a pak také čtení s vysvětlením dvou úsloví. Zájemců bylo mnoho, a tak jsme tímto způsobem pracovali dva dny. Malí učitelé měli doma spoustu práce i s opravováním připravených úkolů. Zvládli to na obrovskou pochvalu.

Asi na jeden a půl týdne jsme si také vyzkoušeli učení v jiném uspořádání lavic. Měli jsme je poskládané tak, abychom na sebe navzájem viděli. Vyzkoušeli jsme si tak dobře dramatizaci pohádky, měli jsme víc prostoru na hraní, … Pak jsme hlasováním rozhodli o vrácení se do původního uspořádání, protože někteří neviděli dobře na tabuli a některým byl nepohodlný soukromý malý prostor. Někdy si to však ještě zopakujeme   :-)

Část dětí se také zúčastnila matematické soutěže Klokan. Děti vypracovávaly úkoly v kategorii Cvrček, která byla určena pro 2. a 3. ročník. Ze třídy jsme měli dva úspěšné řešitele – Viktorka a Haničku, kteří obdrželi 1. a 2. místo. Měli jsme z toho všichni velkou radost, a tak jsme se vyfotili i s účastnickými listy ostatních zúčastněných.

Koncem března nemohla chybět také recitační přehlídka, na kterou se každý naučil básničku. Odměnou byla jednička a také diplom za účast pro každého. Hlasováním jsme rozhodli o tom, kdo se nám v přednesu nejvíce líbil. Jak to dopadlo, můžete vidět sami na fotografiích.

Jsme rádi, že se v kalendáři již objevilo datum s přicházejícím jarním obdobím, a tak jsme se s chutí pustili do tvoření s barvami. Z jarních obrázků jsme měli radost.

Už teď se těšíme na to, co zajímavého nás v nadcházejícím období zase čeká…