Školní výlet 2. AB

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 jsme se moc těšili na výlet.  Jeli jsme do Lysic k zámku, kde na nás čekal Erik, se svým pejskem Ašulou.

Seznámili jsme se a společně  se vydali na 2 km vzdálenou farmičku do Drnovic. Cestou, která vedla lesní oborou, nám vyhládlo, tak se nám moc líbil piknik v trávě. Zatímco jsme jedli, Erik povídal, jaký bude program. Lákavý! Pro mnohé děti byla návštěva farmy první příležitostí, jak si nejen prohlédnout zblízka ovce, kozy a kůzlátka, ale také je nakrmit a „zahrát si s nimi na honěnou“. Byla to zábava. Obzvlášť, když jedna koza, byla tak mlsná, že snědla naší spolužačce svačinu. Dobře jsme se také zabavili v lesíku poblíž farmy. Byla tam chata skautů a u ní si kluci zahráli na vojáky, holky schovávanou a všichni byli spokojení. Pak jsme se vydali ke koním. Mohli jsme si je pohladit. Jak rádi bychom se na nich i projeli! Nakonec jsme viděli smečku psů husky, kteří jezdí závody psích spřežení. Byli moc krásní.

Čas určený na výlet, utekl jako voda a tak jsme se museli loučit. Neradi, ale nadšení a plní zážitků. A příští rok můžeme přijet zase a máme slíbenou i projížďku na koních. Výlet byl príma. Máme pěkné fotky na památku   :-).   A prověrku z prvouky před sebou a snad už nikdo nenapíše, že mládě ovečky je ovčátko!!!

Žáci 2. A a B a paní učitelky R. Němcová a S. Beránková