Úklid Moravského krasu

V sobotu 9. dubna se ráno sešlo mnoho dobrovolníků z různých blanenských škol na autobusovém nádraží v Blansku, aby pomohli uklidit Moravský kras od odpadků.

I z naší školy se zapojilo celkem 22 žáků z 8. B, 7. B, 7. A, 6. B, 5. B a 2. B. Doprovod jim udělaly paní učitelky Zouharová a Školařová a připojili se i dvě maminky a manžel od p. učitelky Zouharové. Autobusy postupně vysadily jednotlivé skupiny na různých místech tak, aby se uklidil co největší prostor krasu. Naše trasa vedla ze Sloupu od Restaurace Broušek žlebem až k Punkevním jeskyním. Nejdříve jsme šli všichni pohromadě, ale pak jsme se rozdělili na 2 skupiny. Jedna  pokračovala žlebem až k Punkevním jeskyním, druhá šla přes Koňský spád také k Punkevním jeskyním. Sbírali jsme vše, co do přírody nepatří. Jakmile jsme dorazili k Punkevním jeskyním, odpadky jsme sesypali do velkých pytlů a nasedli na vláček, který nás zavezl k Domu přírody. Zde jsme si mohli opéct párek a zahřát se teplým čajem. Mohli jsme také navštívit i Dům přírody.  Každá skupina pak měla zarezervovaný termín na prohlídku jeskyní. To byla opravdu lákavá odměna za naši pomoc. Nejvíce se nám líbil Pohádkový dóm a projížďka na lodičkách. Po skončení jsme se opět převezli vláčkem na Skalní mlýn, a odtud nás autobus odvezl do Blanska. Akce byla výborně připravená a zajištěná.

Děkujeme všem ochotným žákům školy, kteří pomohli a zapojili se.