Po covidu veze Salmovka znovu poháry ze sportovní soutěže

Družstva mladších a starších žáků a žákyň nás velmi úspěšně reprezentovala v okresním kole přespolního běhu základních škol. Byla to vůbec první školní sportovní soutěž po dvouleté  "covidové" odmlce. Běželo se v okolí zámku v Černé Hoře.

Družstvo mladších žákyň ve složení

Lucie Gottwaldová , Viktorie Alexová , Marie Strýčková ,
Kristýna Vdolečková , Anna Brázdová a Eva Mejzlíková

vybojovalo celkové 2. místo. Navíc Lucie Gottwaldová v konkurenci téměř devadesáti závodnic doběhla na 5. místě. Mladší hoši, i přes onemocnění našich tří nejlepších školních běžců, dokázali získat pohár za 2. místo. Školu reprezentovali

Adam Jedlička (jako jednotlivec byl šestý), Radek Malits, Vojta Blažek a Adrian Šváb.

Jejich starší spolužáci

Marek Doležel, Bronislav Buš, Jan Brázda, Jakub Kučera a Vít Pernica

obsadili v kategorii starších žáků celkové pěkné 6. místo v okrese. Navíc Marek Doležel byl na tříkilometrové trati v jednotlivcích šestý a Bronislav Buš devátý.

Družstvo starších žákyň také dosáhlo na stupně vítězů. Bronzovou příčku obsadil tým ve složení

Amálie Gottwaldová, Klára Vlachová, Zara Pšenčíková,
Jolana Husáková a Barbora Kopková.

V jednotlivcích získala Amálie Gottwaldová druhou a Klára Vlachová šestou příčku.

V celkovém součtu umístění všech družstev jednotlivých škol byla ZŠ Salmova jednoznačně nejlepší.

Všem výše jmenovaným žákům a žákyním naší školy děkujeme za skvělou reprezentaci.