Výuka plavání na jedničku!

Uzavření plaveckého bazénu v Blansku bylo často diskutovaným tématem loňského podzimu. ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 bezprostředně po obdržení této informace kontaktovala Plaveckou školu Boskovice s žádostí o zajištění plavecké výuky svých žáků.

V Boskovicích jsme se setkali s maximální profesionalitou, ochotou a vstřícností. Termín i čas výuky se podařilo domluvit k oboustranné spokojenosti. Také celkové prostředí tamních lázní s prostorným bazénem a vodními atrakcemi bylo velmi příjemné.

Před Vánoci tak v Boskovicích ukončili svůj plavecký výcvik žáci třetího ročníku z kmenového pracoviště ZŠ Salmova a počátkem ledna zahájili plavecký kurz žáci z pobočky v Dolní Lhotě.

A co na výuku plavání říkají spokojení třeťáci ze „Salmovky“?

Děkujeme Plavecké škole v Boskovicích, že jsme se my, třeťáci, mohli naučit plavat. Užili jsme si tam krásné tři měsíce plné zážitků a neobyčejných dobrodružství. Sice jsme museli v úterý vstávat dřív, ale těšili jsme se, co nového si vyzkoušíme a který plavecký styl budeme trénovat. Překonat strach z vody nám pomáhala spousta pomůcek a vstřícný přístup učitelů plavecké školy. Jezdili jsme na tobogánu, trénovali skákání i padání do vody. Naučili jsme se plavat prsa i znak. Hráli jsme si s lehátky i plastovými žížalami, potápěli jsme se a plavali s deskami. Porovnali jsme naše výkony i při závodech.

Závěrečná hodina byla s překvapením. Měli jsme si přinést vodní hračky a prskavky. Netušili jsme, co nás čeká. Bylo to báječné plavecké rozloučení s Mikulášem, anděly a čerty. S vodními pistolemi jsme si mohli zařádit v divoké řece i ve whirlpool. A plavání potmě s rozsvícenou prskavkou bylo nádhernou pozvánkou na Vánoce. Naše plavání bylo prostě skvělé a moc se nám tam líbilo.

Děkujeme všem plavčicím a plavčíkům Plavecké školy v Boskovicích za báječný plavecký výcvik!

Díky milí plavčíci, máme úsměv na líci.
Od října jsme spolu byli,
plavat jste nás naučili.
Vody už se nebojíme, s hračkami si zařádíme.
Prsa, kraul či znak, plavem dráhou jako drak.
Zvládli jsme i závodění.
Dostaneme mokré vysvědčení?
Super sjezd je tobogán,
proto dneska máme plán.
S prskavkami oči září,
kapky svítí v našich tvářích.
Šťastný rok, hodně zdraví a žádné bojovky,
přejí třeťáci a paní učitelky ze Salmovky!
Učitelé a žáci ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17