M kroužek na naší škole

Již druhým rokem funguje na ZŠ Salmova matematický kroužek pro nejmladší matematiky v rámci projektu  Implementace KAP JMK II,  část „Matematická gramotnost”, s finanční podporou z Evropské unie, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Jihomoravského kraje.

Prvním rokem jsme si coby prvňáčci taje matematiky tak trochu „oťukávali“. Postupem času jsme přišli na to, že matematika je skutečně všude kolem nás. Zjistili jsme, že je naším velkým společným koníčkem. V M kroužku se seznamujeme s novými materiály, hrami, stavebnicemi, které jsou velmi důležité zejména pro budování matematické představivosti.

Děkujeme partnerovi projektu, organizaci JCMM, z. s. p. o. z Brna, za zapůjčení pomůcek a také za to, že i my, žáci letos již 2. třídy, jsme mohli být součástí některých setkání matematiků, která na naší škole proběhla.

O tom, že nás matematika baví, svědčí fotodokumentace z jednotlivých lekcí, kdy každá z nich má jiné cílové originální zaměření. Formou her a zábavných činností tak nejenom počítáme, měříme, konstruujeme, porovnáváme, přemýšlíme, přicházíme na kloub nejrůznějším záhadám. Učíme se logicky uvažovat, ale hlavně vidíme svět trochu „jinýma“ očima. Některé lekce jsou inspirovány schématem „Učíme se venku“, a proto můžeme hodně času trávit na čerstvém vzduchu, v lůně naší krásné okolní přírody.

Děti z M kroužku a Irena Čepová