Tak trochu jiný školní týden osmáků

Po příchodu do školy 10. ledna bylo ve škole podivně prázdno a ticho. Naši spolužáci odjeli totiž na hory. My, co jsme zůstali ve škole, jsme byli spojeni. Nás osmáků bylo jen deset.

Vlastně jsme se nic nového neučili. Opakovali a procvičovali jsme probrané učivo. V hodinách přírodovědných předmětů jsme zhlédli řadu zajímavých dokumentů z historie, cestování a přírody. V češtině jsme navštívili školní knihovnu a pustili se do četby knih, zahráli jsme si jazykové, logické i společenské hry, ve školní kuchyňce jsme si upekli perník a bublaninu. V matematice jsem vyřešili kopu příkladů a rozlouskli nejeden chyták. A nechybělo i několik procházek.

Týden utekl jako voda. Vůbec jsme se nenudili. Jen občas jsme v myšlenkách zabloudili k našim spolužákům a vzpomněli si na ně a na to, jak se asi na horách mají.

(Zpracováno z příspěvků Hanky, Romči, Terky a Broně.)

Vlasta Plchová