Beseda v Městské knihovně Blansko

Třída 5. A a 5. B využila nabídky Městské knihovny Blansko a v pondělí 27. září se obě třídy zúčastnily pěkné besedy. Nejdříve se žáci  dozvěděli obecně něco bližšího o knihovnách, jak fungují, jakým způsobem se mohou stát čtenáři a co všechno knihovna pořádá a organizuje.
Vedoucí oddělení Bc. Ivana Filoušová měla pro děti připravené zajímavé pracovní listy, které žáci zpracovávali ve skupinkách.

Využili zde informací, které se právě od p. Filoušové dozvěděli - např., že v této knihovně je téměř 80 000 knih, že knihy řadíme podle příjmení autorů, jsou rozdělené do oddělení pro děti a zvlášť pro dospělé…

V dalším pracovním listě si již sami vyzkoušeli hledat jednotlivé tituly v regálech, v katalogu na počítači, zjišťovali, kde budou hledat třeba dobrodružné knihy pro svůj věk nebo dobrou knihu pro maminku…

Dozvěděli se ale i to, že se mohou zapojit do různých soutěží, akcí, které se pravidelně pořádají jako například Noc s Andersenem, kdy děti v knihovně přespávají.

Ze žáků pátého ročníku se jistě mnozí stanou  věrnými a pravidelnými čtenáři buď této knihovny anebo některé menší obecní knihovny v okolí.

Mgr. Jaroslava Školařová