Projekt dětí z 5. A – Černá skládka

Minulý týden byl pro nás jiný. Celý týden jsme usilovně pracovali na tvorbě plakátu týkajícího se černé skládky. Nejdříve jsme se losováním rozřadili do šesti skupin. Poté bylo naším úkolem navrhnout plakát, který by nás na první pohled zaujal a nalákal naše spoluobčany, aby se zúčastnili úklidu černé skládky. Dříve, než jsme se pustili do samotného díla, jsme si museli ujasnit, co má vlastně takový plakát obsahovat a také to, kdo bude takovou akci financovat, kteří sponzoři nás podpoří. Ale co Vám budu povídat, podívejte se na výsledné plakáty do naší fotogalerie.

A protože naše třída je velmi tvořivá, tak jsme k tématu černé skládky vymysleli i velmi trefné básničky, které si můžete rovněž přečíst v naší fotogalerii.

A abychom jen netvořili na papíře, rozhodli jsme se, že si náš projekt ověříme v praxi. Šli jsme tedy s chutí a elánem, vybaveni rukavicemi a pytli, do terénu. Ostatně i na to se podívejte do naší fotogalerie.

A protože jsme kolem naší školy nasbírali 10 pytlů odpadků, zasloužili jsme si odměnu v podobě vynikající zmrzliny.

Skupiny Šmoulové, Princezny, Naše fialová dvojčátka, Popelníci, Sýkory, Tuncáci
a p. uč. Lucie Kohoutková a p. asistentka Veronika Hladíková