Rybník a řeka ve 4. A

Žáci ve 4. A rádi pracují ve skupinách. Tentokrát zpracovávali informace o rostlinách a živočiších, kteří žijí ve vodě a její blízkosti. Práce se jim opravdu povedla!

• Měli jsme vypracovat plakát s tématem rybník nebo řeka. Pracovalo se mi moc dobře. Pak ale nastalo to, že jsme to měli říkat u tabule. Naštěstí jsme to zvládli.
  • Pracovali jsme většinou po skupinkách. Myslím, že to celou třídu hodně bavilo a nakonec to všichni v malém stresu odprezentovali u tabule.
  • Tvořit plakáty bylo super. Bavilo mě vymýšlet obrázky a prezentovat před třídou. Naučil jsem se i něco nového.
  • Osobně mě to moc bavilo. Mohly jsme pracovat ve čtyřech a měly jsme velký formát. Používaly jsme různé materiály, donesly jsme si i mušle a udělali jsme 3D leknín.
  • Pracovalo se mi moc dobře, projekt se mi povedl. Kreslil jsem a popisoval vývojová stádia ryb.
  • Na závěr nám paní učitelka pustila video o denním a nočním potápění v zatopeném lomu u nádraží v Blansku. Na videu šlo krásně vidět štiku, na tom nočním úhoře. Bylo to moc zajímavé. Poznala jsem tam i candáta a to nejsem nějaký rybář.