Slavíčci z 2. B

Zpíváme moc rádi. Nejenom indiánské písničky, ale i ty se zimní a vánoční tématikou, koledy či populární písně. Dokonce jsme si vyzkoušeli i karaoke. Druháčci tak ukázali, že zvládají sledovat a hbitě číst z obrazovky text, intonovat a zároveň držet krok s hudbou.

To, že zpívání nás baví, se ukázalo i na třídním kole pěvecké soutěže, Zlatý slavík. Atmosféra byla skvělá - děti zpívaly s chutí, elánem, s doprovodem či „a capella“, a dokonce i s vlastním klavírním doprovodem. Velkým překvapením byli čistě intonující chlapci – jeden z nich, vítězný slavíček David Dvořák, si svou chvilku slávy před ztichlou třídou tak mohl dokonale vychutnat. Také spolužačka Egshig si zasloužila velký potlesk za svoji odvahu zpívat česky nelehkou písničku Červená, zlatá zelená, kterou jsme si jako jednu z nejoblíbenějších vyslechli hned několikrát. Roli poroty sehrály paní učitelky - všechny děti velmi pochválily, po zásluze ocenily diplomy a odměnily sladkostmi i drobnými cenami.

A co je nejdůležitější? Že jsme jeden skvělý tým, který neprohrává. Všichni jsme si užili krásný den, plný hudby, tance, společného těšení na Vánoce. Závěr patřil naší třídní indiánské hymně Santare.

Škola nás nejenom učí, ale i baví.

Slavíci z 2. B vás všechny zdraví.

I. Čepová