Spolužáci – kamarádi – 1. C – 8. B

Procházka kolem přehrady

Tak moc se na sebe těšili. Kdo na koho? No přece „malí“ prvňáčci na své „velké“ kamarády z osmičky. A oni zase na ně.

Společně jsme se tedy vydali na nedalekou přehradu Palavu. Přestože jsme tam všichni byli tolikrát, moc toho o naší malé přehradě nevíme. A tak jsme naši procházku spojili i s poznáváním. Každá dvojice, prvňák a osmák, musela přehradu obejít, odkrokovat délku hráze a ještě zapsat odpovědi na deset ne zrovna jednoduchých otázek. Najít nějaké kytičky a pojmenovat stromy kolem, to byla hračka. Krokování ale bylo náročné. Vždyť prvňáci umějí počítat jen do dvaceti, někteří do stovky. Jenže hráz měří přes dvě stě kroků! S pomocí starších kamarádů to nakonec všichni zvládli. A teď už i víme, kdy byla přehrada postavena, jak je hluboká a co to znamená, když se řekne, že je to nádrž umělá.

Byla to moc příjemná procházka a všichni, malí i velcí, se těší na další společné setkání.

Vlasta Plchová, TU 8. B
Helena Lusalová, TU 1. C