Úspěch v olympiádě v českém jazyce

Do okresního kola olympiády v českém jazyce letos postoupily z naší školy dvě žákyně, Valentina Krejčířová a Linda Manoušková, obě z 9. A.

Uzavření škol bohužel velmi zkomplikovalo přípravu dívek do soutěže.

Okresní kolo, do něhož se holky vydaly s odhodláním řešit záludnosti českého jazyka, se konalo 28. ledna a probíhalo on-line formou. Obě děvčata navíc během soutěže provázely technické problémy. „Porvat“ se tak musely nejen se samotnými jazykovými úkoly, ale navíc i s technikou.

V jazykové části na soutěžící čekalo 15 poměrně náročných úkolů. Téma pro slohový úkol znělo „Na tohle nechci zapomenout“.

V soutěži si velmi dobře vedla Valentina Krejčířová, která obsadila krásné 3. místo. Gratulujeme!

Jsem moc ráda, že Valča i Linda se do olympiády vrhly ze všech sil, s vervou a odhodláním. Doufám, že olympiáda byla pro obě dívky přínosem a novou zkušeností.

Vlasta Plchová