Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Olympiáda v českém jazyce není rozhodně nic jednoduchého. Samotná soutěž se skládá ze dvou částí, jazykové a slohové. K řešení jazykových záludností a k napsání slohu mají žáci k dispozici vždy 60 a 60 minut.

V letošním školním kole, které proběhlo pře pár dny, své síly „změřili“ žáci 9. A třídy. V jazykové části si museli poradit s nejedním jazykově náročným úkolem. Úkoly to byly pravopisné, stylistické, z oblastí skladby, tvarosloví i slovní zásoby. Ve slohové části psali soutěžící text na téma „V mé knihovničce nesmí chybět…“

A jaké máme výsledky? První místo získala a do okresního kola postupuje Valentina Krejčířová J. Druhé místo obsadila Linda Manoušková, která je náhradnicí. Gratulujeme. A Valči, případně Lindě, hodně úspěchů v okresním kole!

Děkuji i všem ostatním soutěžícím za účast a odhodlání „poprat se s češtinou“.

Vlasta Plchová