Český jazyk v 8. A distančně –
 aneb i v češtině lze vyrábět dekorace   :-)

Podzimní příroda hrající všemi barvami doslova vyzývá k procházkám. A co takhle mít kousek této přírody doma? Jak to udělat? Jednoduše. Chce to jen nápad, trochu fantazie a výrobek je na světě.
Nejprve je ovšem potřeba vypravit se do přírody a nasbírat si barevné listí, kaštany, bukvice, šípky, větvičky černého bezu, brslenu, břečťanu, různé suché trávy… To byl první úkol, který žáky třídy 8. A čekal. Druhým úkolem bylo z nasbíraného materiálu vytvořit podzimní dekoraci. A třetím úkolem, tím „češtinovým“, bylo zapsat popis pracovního postupu k dané dekoraci.

A jak takový správný popis pracovního postupu vypadá? Materiál, pomůcky, postup v precizně formulovaných větách a několik fotografií, zachycujících postup výroby. Osmáci takový popis netvořili poprvé. Takže to pro ně nebylo nic složitého a všichni si s úkolem poradili nadmíru dobře.

A jejich výrobky? Rozmanité, tradiční i zcela originální, nádherné a plné fantazie. Třeba vás budou také inspirovat pro podzimní tvoření   :-)

Vlasta Plchová