Nové učebny otevřeny!!!

V pondělí 25. listopadu byly v naší škole slavnostně otevřeny tři nové odborné učebny společně s bezbariérovým sociálním zařízením.

Žákům tak od tohoto týdne otevřela brány nově rekonstruovaná učebna fyziky, která je vybavena nejen novým nábytkem, ale i celou řadou moderních výukových pomůcek, které výrazným způsobem zvyšují efektivitu a názornost výuky tohoto důležitého předmětu.

Zcela nově byla vybudována chemická laboratoř, která v této podobě ve škole dosud chyběla. Učebna splňuje nejmodernější standardy nejen z hlediska výuky, ale i bezpečnosti tak, aby se chemie v podobě praktických aplikací a pokusů stala nedílnou součástí běžné školní práce.

Výuka jazyků bude nově probíhat v kompletně rekonstruované jazykové učebně, kterou tvoří 24 žákovských pracovišť vybavených počítači s pokročilým jazykovým softwarem. V učebně nechybí ani moderní interaktivní dotykový panel či speciální nábytek v podobě výškově nastavitelných taburetů či sedacích vaků, které umožňují realizovat výuku jazyka v různých podobách, tedy nejen klasicky ve školních lavicích.

Protože nové digitální technologie vyžaduji rychlé a spolehlivé připojení na internet, byla součástí rekonstrukce také celková modernizace konektivity školy, ať už v podobě WiFi zasíťování či nové serverovny.

To vše pak doplnilo kompletně rekonstruované bezbariérové sociální zařízení splňující nejnáročnější kriteria hygieny i užitné hodnoty.

Nezbývá než popřát všem žákům a učitelům, ať jim nové učebny poctivě slouží co možno nejlépe!