Matematický workshop na ZŠ Salmova

Základní škola Blansko, Salmova je aktivně zapojena do projektu „PolyGram - Podpora polytechnického vzdělávání, matematické a čtenářské gramotnosti v Jihomoravském kraji“. V rámci tohoto projektu probíhají různé aktivity, jejichž společným jmenovatelem je matematika. Na škole pracují v rámci projektu dvě okresní metodičky, pro I. a II. stupeň.

Prázdninový matematický tábor, kterého se zúčastnili vybraní pedagogové a žáci, zůstal již jen ve vzpomínkách na léto. Další aktivitou na poli matematiky byl workshop na téma „Vizualizace v matematice“.

Učitelé matematiky z celého okresu se prostřednictvím semináře mohli seznámit s moderními pomůckami a výukovými postupy, které mají za cíl matematiku dětem zpřístupnit a zatraktivnit, což je v dnešní době jedna z důležitých výzev moderního školství.

V rámci projektu PolyGram nepřijdou zkrátka ani žáci. V nejbližších týdnech na ně čekají matematické exkurze v terénu na téma lodní doprava na Brněnské přehradě či na stadionu Komety Brno.

Dagmar Bačkovská