17. listopad v 9. B

17. listopad v 9. B Páteční vyučování jsme v 9. B pojali netradičně. Vrátili jsme se v čase do doby před 17. listopadem 1989. V českém jazyce jsme začali diktátem o důležitosti veřejné bezpečnosti, pokračovali čtením na známky z čítanky pro 4. ročník - úryvek z knihy Timur a jeho parta od Arkadije Gajdara. Hodinu jsme zakončili nácvikem sborové básně od Jana Hostáňa Učení o Leninovi, to vše pod přísným dohledem pana inspektora, tehdejšího prezidenta republiky Gustava Husáka, za zvuku komunistických hesel a v dobovém oblečení...

V anglickém jazyce pokračovali výukou czechenglish, kdy paní učitelka Smejkalová statečně počešťovala svou skvělou anglickou výslovnost.

Co na zážitkovou hodinu sami žáci?

• Super hodina, takhle jsme si mohli připomenout totalitu. Nechtěl bych se vrátit. Dominik B.
  • Hodina byla zajímavá. Díky bohu vzdělaným, svobodomyslným lidem za radikální řešení a nesouhlas až odpor k tomuto odstrašujícímu režimu. Daniel
  • Určitě bych v té době žít nechtěla, ale ty džísky se mi moc líbily. Ema
  • Bylo to zajímavé, jak se v té době chovali, ale nechtěl bych se tam vracet. Oblečení, to bylo dobrý. Šimon S.
  • Bylo skvělé vyzkoušet si to, aspoň trochu vím, jak to vypadalo a učilo se za komunistů. Ale nechtěla bych v té době žít, jsem ráda za to, v jaké době žiji a že jsem se narodila už do svobodného demokratického státu. Martina K.
  • Provedení celé páteční akce se mi velmi líbilo. Kryštof
  • Do této doby bych se vracet nechtěla. Petra