Mikuláš

Dne 6.12 navštívil naši školu Mikuláš, čerti a andělé. Zlobivé děti se mohly jen třást z našich pekelných pomocníků. Zato ty hodné byli obdarované hvězdičkou na čelo a dárečkem. Všem se to moc líbilo a těšíme se na vás příští rok. Brzy na viděnou!

Nela Ševčíková, 9. A

Letos byl Mikuláš skutečně úžasný. Já jsem byl, stejně jako moje o 3 roky starší sestra, anděl. Můj kostým se stával z: bílých kalhot, bílé košile, svatozáře z čelenky a křídel z krepáku a kartonu. Paní učitelka Vahalová nám, andělům, dala bílou fixu na obličej, stříbrné hvězdy, kulaté zlaté nálepky a perníky pro ty, kteří nezlobili. A čerti dostali černou fixu, protože jsme měli uhlí zakázaný, abychom nic nepopatlali. Krom mě byly andělé ještě tři spolužačky. Honza byl Mikuláš a zbytek, včetně paní učitelky Vahalové, byli čerti. Když jsme tedy všechno toto měli, vyrazili jsme. V přípravné třídě a prvních dvou ročnících jsme tam vlastně jen stáli, zatímco Mikuláš četl ze seznamu hříšníků, který mu dala jejich třídní učitelka. Krom toho jsme chodili po třídě a rozdávali nálepky a perníky. Čerti měli zakázáno je strašit, aby se potom nepočůrávali, což se nám všem jevilo jako konina. I tak jeden ze jmenovaných zlobivců, div, že se nerozplakal. Během přestávky jsme zalezli do třídy, abychom nevábili pozornost, ale i tak jsme na respiriu rozdávali nálepky žákům, i učitelům.

Naše cesta pokračovala po přestávce skrz 3., 4. a i 5. třídu. V páté třídě všichni zlobili, což jsme nevyčetli ze seznamu, ale sami nám to drze přiznali. Čerti dva z nich odtáhli v pytli na chodbu.Pak jsme se převlékli. A tím to skončilo. Kde byl anděl, byl žák, kde byl Mikuláš, tam byl žák, a tam, kde byl čert, byli, s výjimkou jednoho případu, žáci.

Tomáš Henzl, 9. A

Mikuláš 6.12 2019 se mi moc líbil Konečně jsme se celá třída zúčastnili akce, kterou jsme si užili a bavila nás. Některé děti jsme odnesli ze třídy ale museli jsme je pak zas vrátit. Čerti se náramně vyřádili a pomalovali všechny žáky a učitele. Andílci malovali hvězdičky všem hodným žáčkům. Mikuláš měl na začátku trochu trému, ale pak mu to šlo bezvadně. Celý den byl krásný a určitě na něj budeme vzpomínat s úsměvem.

Kristýna Buchtová, 9. B