ČJ v 7. A aneb víte, co je to KROPUCHA?

Kropucha vypadá jako blabanicovej blebanec. Vydává zvuky, jako když vřeští zajíc, smrdí po starobině. Je to ďáblův agent, má za úkol činit zlo. Kropucha blebkáče. Na svou kořist číhá a pak ji blabne.

Teď už si dokážete Kropuchu představit? Ne? Třeba vám ve vašich představách pomohou obrázky žáků třídy 7. A. Takhle si Kropuchu představují:

Sedmáci poznali v hodině literatury nejen Kropuchu, ale také Šmízáka a Nastražušáka, prince ze Zorny a čaroděje Goluxe. Jedná se o postavy z pohádky Třináctery hodiny amerického spisovatele Jamese Thurbera. Pohádka je to tajemná, plná zvláštních postav. Princ Zorn ze Zorny chce zachránit zakletou princeznu Saralindu, kterou na svém ledovém hradě vězní zlý vévoda. Musí pro vévodu přinést tisíc drahokamů. Času, který dostane na splnění úkolu, je ale zatraceně málo – pouhých 99 hodin. Zvládne princ tento úkol? Podaří se mu princeznu zachránit?

Odpovědět na tuto otázku se pokoušeli ve svých pohádkových příbězích právě sedmáci. A že mají fantazii dosti bujnou, vytvořili a napsali příběhy opravdu originální, překvapivé, působivé, tajemné… Žáky bavilo texty vymýšlet a psát, bylo moc příjemné texty také číst a poslouchat se navzájem. Pohádky se moc povedly. Žáci dokonce prohlásili, že jejich verze jsou zajímavější a „pohádkovější“, než samotný originál :-).

Vlasta Plchová