„Jedeme dál“ aneb čeština v 7. A

Ani sedmáci nyní nezahálejí. Brzy zjistili, že být doma v souvislosti s uzavřením škol neznamená volno a prázdniny. Nýbrž je to pěkná dřina. Myslím, že si vedou dobře :-)

V mluvnici jsme se vrhli nyní na učivo týkající se slovní zásoby.

Ve slohu se věnujeme popisu, přesněji popisu pracovního postupu. A protože k těmto popisům řadíme i recepty, měli jsme v plánu, upéct si ve školní kuchyňce jablečné záviny čili štrůdly a vytvořit tedy popisy pracovního postupu včetně fotografií. Bohužel naše plány překazilo uzavření škol. A tak se do pečení pustily děti doma, společně s maminkami a babičkami upekly oblíbené dezerty: buchty, bábovky, štrůdly, koláče, dorty, řezy, koblížky… Při opravování popisů doplněných fotkami se mi úplně na dobroty sbíhaly sliny. Mrkněte na fotky. Třeba vás to bude inspirovat k tomu, že se doma také pustíte do pečení  :-)

Vlasta Plchová