Vánoce v 6. B

Poslední školní předvánoční den, pátek 20. prosince, se nesl ve třídě 6. B v duchu svátečním.

Hned ráno jsme se sešli ve školní kuchyňce a upekli jsme si perník. Zatímco se perníkový koláč pekl v troubě, zazpívali jsme si ve školním vestibulu u vánočního stromečku s jinými spolužáky koledy a vánoční písničky. Pak jsme si uvařili vánoční čaj se sušeným pomerančem a se skořicí a voňavý perník jsme zbaštili. Myslím, že se povedl, holky připravily medový, kluci s kakaem. Potom jsme si z plátů včelího vosku vyrobili ozdobičky na špejli.

Ve třídě jsme se sešli u vánočního stromku, zazpívali jsme si koledy a rozdali dárky. Bylo moc fajn, že každý byl někým obdarován a každý mohl někoho svým dárečkem potěšit :-).

Zbyl i čas na hry. Nejprve hra „autobus“ – ta je na postřeh. Pak oblíbená hra „aktivity“ – samozřejmě na téma Vánoce a zima. Nakonec hra „na jména“. Nebylo vůbec podstatné, kdo získal kolik bodů a kdo zvítězil, hlavně že si to všichni užili a že jsme celý den mohli strávit všichni společně, tedy holky a kluci ze 6. B, paní asistentka Jitka Matalová a já (třídní učitelka) :-).

Vlasta Plchová