Lví král

Čas strávený s učitelkou češtiny nemusí být nutně jen ve škole a nad pravopisnými cvičeními či s mluvnickým učivem. O tom se přesvědčili žáci a žákyně tříd 6. B, 7. A a 8. A, kteří přijali mé pozvání a vypravili se společně se mnou do nově otevřeného blanenského kina na film LVÍ KRÁL. Počítačem animovaný hudební film zachycuje známý příběh o lvím princi Simbovi.

Simba je malý syn krále Mufasy vládnoucího zvířatům v africké savaně, v zemi veliké tak, kam dopadnou sluneční paprsky. Mufasův bratr, zlý a lstivý Scar, který těžce nese, že on sám není králem, vymýšlí plány, jak se krále i jeho syna zbavit. Využívá pomoci zákeřných hyen, které mu slouží. Scar úmyslně přivádí malého Simbu do různých nebezpečí, lže mu a snaží se mu ublížit. Podaří se mu vlákat Simbu do kaňonu a společně se zlými hyenami splašit stádo pakoňů. Mufasa z tohoto nebezpečí synka Simbu zachrání, sám však umírá, neboť Scar ho shodí ze skály. Nešťastný Simba utíká, protože mu Scar namluví, že je to jeho vina. V dospělého lva Simba vyrůstá mezi novými přáteli, prasetem Pumbou a surikatou Timonem. Ti jej naučí žít podle hesla „hakuna matata“, tedy „netrap se.“ Mezitím ve Lví říši vládne Scar, země pod jeho vládou chřadne a umírá. Lvice Nala, Simbova kamarádka z dětství, se vydává hledat pomoc. Přitom najde Simbu a podaří se jí ho přesvědčit, aby se vrátil. A tak se Simba rozhodne se se Scarem utkat v boji. Scar se pokusí Simbu zastrašit připomínkou toho, že měl podíl na Mufasově smrti. Nakonec je donucen k tomu, aby přiznal, že on sám je vrahem. Simba a lvice vítězí. Scar dostává od Simby sice milost, ale vzápětí je roztrhán hyenami. Země se opět zazelená. Má nového krále a novou královnu.

Film, který měl premiéru v červenci 2019, se všem fakt líbil a byl pro nás příjemným zážitkem sobotního odpoledne.

Vlasta Plchová

Lví král 2019