Návštěva 3. A a 3. B u pana starosty.

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 se žáci třetích tříd vypravili navštívit pana starostu. Možná se ptáte proč? Protože se v prvouce učíme o našem městě Blansku. A každý ví, že v čele města stojí starosta. Jak se jmenuje ten náš, to žáci vědí. Ale to nestačí. Zajímá je víc. Jak vypadá? Kde pracuje? Kolik má roků? Co každý den dělá? Jak se mu práce daří? Na tyto a spoustu dalších otázek už naši třeťáci znají odpověď. Také si prohlédli budovu radnice a obřadní síň, k besedě s panem starostou usedli do zasedací síně a nakoukli i do jeho pracovny.

Návštěvu jsme zakončili autogramiádou. Myslím, že pan starosta ani netušil, jakou radost jim svým podpisem udělal. Moc děkujeme, že nás přijal a zaujal děti svým povídáním. Ten den jsme se vydali ještě do informační kanceláře Blanka. I tam jsme se dozvěděli hodně nových informací a děti si odnesly i malé dárečky. Takže „super den“ hodnotili, když jsme se vraceli se zastávkou v Severce do školy.