Skřítci ve 2. B

Žáci 2. B s rodiči v téhle naprosto nelehké situaci bojují jako draci. Zvládají základní úkoly do českého jazyka i matematiky. Navíc čtou maminkám při vaření. To jsou pak dobroty :-) . Děti píší, počítají. Napsaly krásné dopisy. Je úžasné, že nejsou jen doma, ale že jdou na procházku do lesa. Tam je nejlépe a bezbacilově :-)

V geometrii jsme rýsovali přímky. Při rýsování nám vznikly různé geometrické tvary, které jsme vybarvili, rozstříhali. Z rozstříhaných geometrických tvarů jsme sestavili skřítky.

Skřítci dostal jména a děti o nich vymyslely krátký příběh. Takž je teď třída 2. B bez dětí, ale možná se v ní pohybují skřítci, počítají s našimi počítadly, sedí na našich místech v lavicích a o přestávkách dělají alotria na koberci. A skřítková paní učitelka je musí napomínat, aby šli svačit a říká jim:“Ham, ham, ham.“  :-)

Přes Velikonoce trošku zvolníme, ale komu se bude chtít, nachystá kamarádům hádanku: Namaluje některého spolužáka nebo spolužačku a popíše, jak vypadá. A my budeme hádat, o koho se jedná. Aby nám to vůbec šlo, když jsme se tak dlouho neviděli, vrátili jsme se k fotkám z první třídy.

Už se moc těším na hádanky a pevně doufám, že někdo uhodne tu moji  :-)

Moc děkuji rodičům za jejich úsilí, držím palce dětem.

Přeji nám všem, aby se svět uzdravil a bylo dobře.

Irena Szabová