Co jsme dokázali v  1. A

Vysvědčení
Dnes vynechám asi telku
 a pozdravím paní učitelku.
Ach, ta koronavirová 1. třída,
už ani nevím, jak se drží křída.
Chtěl jsem Vám jen poděkovat,
že už nemusím jen slabikovat.
Že už píšu i počítám
A přitom si venku lítám.

Básník Jáchymek Kolář, 1. A

Všechny slasti i strasti 1. třídy máme za sebou. Nebylo to vždycky lehké, ale od září rychle utekla spousta pracovních, úsměvných i pohodových chvil. Zvládli jsme přečíst všechna písmenka a poskládali je do slov a vět. Umíme je také většinou i krásně napsat. Ale některým jde zatím čtení jen slabikováním a budeme muset ještě trénovat, aby z nás byli dobří čtenáři.  V počítání a nakupování jsme už taky šikovní.

Máme za sebou také nepředstavitelné tři a půl měsíce tohoto zvláštního školního roku. Všude s rouškou, nepoznávali jsme se, když jsme se potkali. A škola byla najednou doma. Bez paní učitelky, bez kamarádů a spolužáků. Ti nám chyběli nejvíc.

Přesto jsme nezaháleli. Kromě všeho učení jsme měli projekt o pohádkách, hádali jsme názvy, luštili kvíz, přebírali hrášek a našli prince i princezny. Dělali jsme si záznamy o knížkách. Věříte, že většina dětí stihla přečíst kromě slabikáře i knížku? Ale máme čtenáře, který jich zvládl šest. Ani na čarodějnice jsme nezapomněli. Malovali jsme písmena jako puzzle.

Hráli jsme hry, které nám nachystala paní učitelka v psaní, čtení i matematice. Běhací diktát po domě je úplně jiný než ve třídě. Naučili jsme se a napsali básničku pro maminku a vyrobili jsme krásná přáníčka. Stali se z nás i pekaři, cukrářky, švadlenky a fotografové.

Naše prstíky nezahálely ani při výrobě motýlka, kostry a letních obrázků na konec roku.

Měli jsme i tělocvik na kolech, koloběžkách, trampolínách i bruslích.

Zvládli jsme 1. třídu. Domů jsme se rozcházeli s básničkou, neseme si medaile a dlouho očekávané vysvědčení.

Každá škola má svůj konec jako měla začátek.
A co skončí, to už nikdy nejde vrátit nazpátek.
Je to pravda, je to pravda, je to pravda HEPČÍ!!
I když máme školu rádi, prázdniny jsou lepší.
Každá škola má svůj konec i ta naše tady je.
Ahoj školo na shledanou. Nazdar. Těpic. Adié.

V září už konečně všichni společně půjdeme do 2. třídy. Hurá.

Mgr. Dana Rybářová a její prvňáčci  a Mgr.  Iveta Pantůčková