Salmovka v brněnském divadle Radost

Stalo se již jistou tradicí, že se žáci 2. stupně v rámci výuky českého jazyka vydávají na divadelní představení. Letošní školní rok máme za sebou už tři návštěvy brněnského divadla Radost.

V listopadu zhlédli žáci 9. ročníku Shakespearovu komedii Veselé paničky windsorské v režijní úpravě Vlastimila Pešky. Komedie o důvtipném potrestání stárnoucího seladona rytíře Jana Falstatta, který se snaží svést dvě dámy najednou a získat tak jejich peníze, se setkala u žáků s velikým ohlasem.

Velmi pozitivně byla hodnocena i hra Beatles aneb Žlutá ponorka. Představení navštívili žáci 8. ročníku. Hra seznamovala diváky nejen s historií, hudbou a texty slavné skupiny, ale byla i jakýmsi okénkem do života společnosti 60. let 20. století.

V lednu zhlédli žáci 6. a 8. ročníku klasickou divadelní báchorku J. K. Tyla Strakonický dudák. Příběh dudáka Švandy, který se vydává do světa, aby zbohatl a mohl si vzít svou milou Dorotku, žáky velmi zaujal. Ocenili výkony herců, hudební čísla, dynamickou scénu i vtipné drobné momentky. A tady jsou slova a hodnocení žáků třídy 6. A.

• Divadlo se mi moc líbilo. – Justýna, Vítek, Lukáš, Erik
  • Představení bylo pojato vtipně. Líbily se mi kostýmy i scéna. Zajímavý byl i jazyk, kterým mluvila princezna Zulika. – Honza
  • Líbily se mi vtipné hlášky. Také zpěv. – Matěj
  • Zkoušel jsem pak mluvit tou zvláštní řečí. Líbilo se mi představení. Také prostory divadla byly moc pěkné, sál i předsálí, výzdoba. – Marek
  • Mně se moc líbily kostýmy. Vtipná byla rodinka houslisty Kalafuny. Celé divadlo bylo úžasné! – Nela
  • Legrační byl pes Azor. - Roman
  • Líbila se mi Dorotka. – Matěj
  • Jsem moc ráda, že jsem představení viděla. Líbilo se mi. – Natálka P.

Na návštěvu divadla Radost se těší i žáci 5. a 7. ročníku. Čekají je představení Bylo nás pět a Kytice.

Vlasta Plchová

Veselé paničky windsorské