Měsíčňané. Aneb kdo žije na Měsíci?

To je název projektu, který vznikl ve třídě 6. A v hodinách češtiny ve slohovém vyučování.

Nejprve žáci pracovali ve skupinách a zjišťovali odborné informace o Měsíci. Ty pak formou výkladu předávali spolužákům.

Pak jsme si v hodině literatury četli o životě na Měsíci, jak si ho představují Josef Hiršal a Jiří Kolář. Na základě tohoto vyprávění jsme si dokázali představit, jak to na takovém Měsíci vypadá. Poznali jsme obyvatele sousední Psí hvězdy, tzv. Vařinožce. Jací jsou ale obyvatelé Měsíce, to už byl úkol pro šesťáky. Nejprve malovali, pak popisovali. Vytvořili originální portréty Měsíčňanů a velmi zdařilé texty.

Tři z popisů si teď mohou spolužáci přečíst na nástěnce. A nejen to. Připojena je i anketní otázka: určit, který text patří ke kterému obrázku. Odpovědi se vhazují do připravené schránky. Na úspěšné řešitele čeká malá sladká odměna.

Vlasta Plchová