Nocování 5. B ve škole

Z úterý 13. 11. na středu 14. 11. 2018 jsme spali ve škole.

Sešli jsme se před školou v 18 hodin. Nejprve jsme ve školní kuchyňce pekli štrůdl. Rozváleli jsme listové těsto, oloupali a nastrouhali jablka, posypali cukrem, srolovali, potřeli vajíčkem a šup s tím do trouby. Než se štrůdl upekl, zahráli jsme si na tichou poštu.

Pak jsme šli na večerní procházku. Čekala nás stezka odvahy. Byla ve tmě, v lese, bez baterky! Naším úkolem bylo dojít tmou k malému světýlku, zde na nás čekalo malé sladké překvapení. I když se někteří docela báli, nakonec stezku všichni zvládli.

Po procházce jsme si dali v kuchyňce čaj a náš štrůdl. Byl moc dobrý.

Pak jsme hráli v naší třídě hry. První byla na jména a museli jsme se u ní soustředit. Druhá byla pro legraci a vypravili jsme se při ní na sever, takže bylo potřeba se teple obléct. Holky vyhrály. Zarinka měla na sobě aspoň 30 kusů různého oblečení. Třetí hra byla indiánská a bezva bylo, že se pří mohlo, vlastně muselo, křičet.

Pak jsme si připravili „postýlky“ na spaní, vyčistili zuby. Zalezli jsme do spacáků a byla tu pohádka na dobrou noc.

Ráno nás čekala výborná snídaně. A v osm hodin už jsme všichni seděli vzorně v lavicích.

Spaní ve škole bylo super!!

Vlasta Plchová a děti Anička, Romča a Max