Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Domácnost.

Šesťáci se zájmem o vaření se setkávají pravidelně v pátek poslední hodinu. Se zapálením se pouštíme i do náročných kuchařských receptů a pronikáme do tajemství vaření. A všechny nás to baví!

Nejprve jsme si zkusili vytvořit veselý sendvič. Připravili jsme si také zajímavé sýrové pomazánky. Naučili jsme se stolovat a připravit slavnostní tabuli a vánoční výzdobu. Upekli a nazdobili jsme si perníčky.

Pizzamánie – bylo odpoledne s vlastnoručně připravenou pizzou. Takže žádné zmražené polotovary, anebo pizza na telefon!! Ta naše byla výborná.

Také jsme se zamotali do špaget. A vyzkoušeli jsme vlastní domácí recepty na ochucení.

Poslední hodina byla smažení. Vyzkoušeli jsme sýr, kuřecí i vepřové maso. Naučili jsme se obalovat v trojobalu.  Dokonce jsme se pustili i do hranolků z brambor.

Velikonoce jsou především vajíčka. Tak proč nezkusit také zdobit slámou? Napřed je kluci musíte správně natřít! A pustili jsme se do zdobení…

Žáci a žákyně z volitelného předmětu Domácnost pod vedením Dany Rybářové