Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Studijní zájezd do Jižní Anglie.

investice_do_rozvoje_vzdelavani

V neděli 15.11. se čtyřicet vybraných žáků ZŠ Salmova vydalo na cestu do Jižní Anglie. Studijní a poznávací zájezd byl pro žáky zcela zdarma, uskutečnil se díky našemu projektu Poznávejme svět na podporu jazykového vzdělávání.

Cílem naší cesty bylo lázeňské město Brighton. Čekali tu na nás naše „adoptivní rodiny“, u nichž jsme strávili tři dny. Než jsme však zasedli k první večeři, navštívili jsme tamní akvárium Sea Life Centre, překrásné  královské sídlo Royal Pavilion i 512 m dlouhé molo Brighton Pier.

V následujících dnech jsme si mohli prohlédnout bitevní pole ve městě Hastings, válečnou loď Victory v přístavu Porthsmouth i nejkrásnější anglický zámek, jenž dostávaly darem anglické královny, Leeds Castle.

V odpoledních hodinách pak žáci pod vedením zkušených lektorů aktivně zlepšovali své jazykové dovednosti v jazykové škole.

Závěrečný den v Londýně se také vydařil. Naší pozornosti neunikl Buckinghamský palác, Parlament,  Londýnské oko, Trafalgarské náměstí ani Tower.

A co bylo ze všeho nejlepší?

„Nejhezčí byl Royal Pavilon a Londýn.“  Tomáš Fišer, 9.A

„Vzhledem se mi líbil Leeds Castle a Big Ben. Rodina byla suprová, cesta dlouhá.“ Vojtěch Gryc, 7.B

„Líbili se mi zábavní učitelé ve škole, Portsmouth a letadla nad Londýnem.“ Zdeněk Hoder, 8.A

„Nejhezčí byly ty akvária v Brightonu.“ Ondřej Trávníček, 9.A