Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Naše školní zahrada.

Po dnech teplých a nocích vlahých je tu podzim se svými mrazivými rány. Proto jsme připravili naši školní zahradu na nadcházející zimu.

Zazimování rostlin však byla jen část práce, byť ta nejdůležitější. Z dalších činností, které jsme podnikli, stojí za zmínku umístění žlutých popisných štítků ke každé rostlině, které žákům slouží k lepší orientaci při jejich vycházkách do zahrady, ať už v rámci aktivit školní družiny, v hodinách pracovních činností, či v rámci přírodopisu, v němž budeme pozorovat jarní probouzení rostlin, různorodost stavby květů a listů, typy květenství, budeme zkoumat tajemství rozmnožování rostlin opylením a vůbec pohyb nekonečného zástupu hmyzu v trávě i ve vzduchu. K dispozici máme zahradní učebnu a velké množství živých exemplářů.

Navíc živo je na zahradě nejen přes „sezónu“. S žáky sedmých tříd jsme vyrobili dvě krmítka pro přezimující opeřence, které tak můžeme pohodlně z tepla učebny přes zimu sledovat pomocí dalekohledu nebo přes hledáček fotoaparátu, a tak si zpříjemnit zimní čas.

David Tvardík