Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Na internet spolu a bezpečně.

Jihomoravský kraj.

Na internet spolu a bezpečně je název našeho projektu, v jehož rámci absolvovali žáci 6. - 8.tříd besedy a interaktivní programy na téma "Nekonečný příběh - Netolismus" a "Skrytá nebezpečí internetu".

Zde jsou některé jejich postřehy a názory.

• Dozvěděla jsem se jak zacházet s internetem.
  • Nemáme trávit moc času na počítači, telefonu, tabletu, aby se z nás nestali závisláci, kteří musí pořád jen hrát a hrát.
  • Kreslili jsme postavu „Fanoucha“ a vymýšleli jsme příběh o tom, jak se stal závislý na počítači a potom jsme se ho snažili přemluvit, aby začal chodit ven a neseděl u počítače celý den.
  • Zaujal mě minitest, na kterém jsme si zjistili, jak jsme závislí na počítači.
  • Bylo to formou her a o to to bylo zajímavější.
  • Máme být míň na počítači, víc chodit ven, sportovat.
  • Dlouho být na PC nedělá dobře, strašně to zkracuje čas, člověk potom ani pořádně nespí, nejí.

7., 8. ročník

• Bylo to super. To, že o lidech se dá zjistit skoro všechno, je hrozný.
  • Některé příběhy, které jsme viděli a slyšeli, byly hodně smutné a myslím, že jsme si z nich vzali ponaučení.
  • Naučila jsem se, že na internetu musím být opatrná a nepsat si s někým koho 100% neznám.
  • Líbilo se mi, že nám pouštěli různá videa a příběhy, aby nás varovali, ať nikam nezveřejňujeme osobní údaje, protože toho může někdo zneužít.
  • Po příchodu domů jsem svoje prošel své přátele na internetu a promazal je.
  • Už vím, že si mám lépe chránit své soukromí a své informace.
  • Bylo to zajímavé. Uvědomila jsem si, že je lepší někomu něco říct osobně než aby se všechno co napíšu, dostalo dál i k někomu, komu po tom nic není.
  • Ne všichni lidi na internetu jsou ve skutečnosti ti, za které se vydávají.
  • Díky besedě si víc hlídám své informace, abych se nedostala do podobných nepříjemných situací jako někteří lidé v příbězích.